«Қарағанды университетінің хабаршысы. Математика сериясы» журналы Web of Science екінші квартиліне енді

2024 жылдың 20 маусымында Clarivate компаниясы 2023 жылға арналған Web of Science дерекқорына сәйкес ғылыми журналдардың импакт-факторлары мен квартилдерін қамтитын Journal Citation Reports 2024 журналдарын жариялады.

Биылғы тізімге JIF 2023 бойынша «Қарағанды университетінің хабаршысы. Mathematics Series» екінші квартильге енді. Бұл өте жоғары көрсеткіш. Әріптестерімізді шын жүректен құттықтаймыз!

Қазақстандағы Web of Science деректер базасында индекстелген 13 журналдың ішінен JIF 2023 бойынша осы квартильге тек бір журнал енген.  Қалған журналдар негізінен төртінші квартильге енген, оның ішінде Е.А. Бөкетов атындағы Қарағанды университетінің 2 басқа ғылыми журналы: «Қарағанды университетінің хабаршысы. Химия сериясы» (2023 жылдан – «Eurasian Journal of Chemistry») және «Қарағанды университетінің хабаршысы. Физика сериясы».

Квартиль Q – дәйексөз деңгейін, яғни ғылыми қоғамдастықтың журналға деген сұранысын көрсететін библиометриялық көрсеткіштермен анықталатын ғылыми журнал категориясы. Олар негізінен 4 – Q1, Q2, Q3 және Q4. Бұл жағдайда Q1 - ең жоғары квартил, Q4 - ең төменгі.

Web of Science – дүние жүзіндегі ғалымдар сенім артқан әлемдегі жетекші дәйексөздер базасы. Web of Science қазіргі уақытта 21 848 ғылыми журналды индекстейді және әлемдегі ең ықпалды журналдардың мақалаларының жазбаларын қамтиды. Web of Science қабылданған стандарттарға сәйкес жоғары деңгейді сақтау үшін жыл сайын индекстелген жарияланымдар деректерін жаңартып отырады.